SANAT DİYÂRI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SANAT DİYÂRI FORUM

Sanat forumu

AnasayfaPORTALGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap
CUMHURİYET BANDI
En son konular
» ATÖLYE D3 RESIM KURSU
ATATÜRK NEDEN BÜYÜK? Icon_minitimeÇarş. Ekim 28, 2009 11:47 pm tarafından atolyed3

» GÜZEL SANATLARA HAZIRLANANLAR!!
ATATÜRK NEDEN BÜYÜK? Icon_minitimeCuma Haz. 19, 2009 10:34 pm tarafından serkanbalkan

» FRİDA KAHLO
ATATÜRK NEDEN BÜYÜK? Icon_minitimeSalı Nis. 28, 2009 5:34 pm tarafından kübrabekmez

» Kapluşlarrr
ATATÜRK NEDEN BÜYÜK? Icon_minitimeÇarş. Mart 04, 2009 4:42 pm tarafından kübrabekmez

» CANA CANSIN TÜRKİYE'M / HARİKA UFUK
ATATÜRK NEDEN BÜYÜK? Icon_minitimeC.tesi Şub. 21, 2009 9:50 pm tarafından kübrabekmez

» ATATÜRK / HARİKA UFUK
ATATÜRK NEDEN BÜYÜK? Icon_minitimeCuma Şub. 20, 2009 10:35 pm tarafından harika ufuk

» BAYRAĞIM (HARİKA UFUK)
ATATÜRK NEDEN BÜYÜK? Icon_minitimeCuma Şub. 20, 2009 10:31 pm tarafından harika ufuk

» GÜZEL SANATLARA HAZIRLIK KURSU
ATATÜRK NEDEN BÜYÜK? Icon_minitimePaz Şub. 01, 2009 8:08 pm tarafından yusufalgul

» Ben Geldim..
ATATÜRK NEDEN BÜYÜK? Icon_minitimeCuma Ocak 30, 2009 9:04 pm tarafından kübrabekmez

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Galeri
ATATÜRK NEDEN BÜYÜK? Empty
DOST SİTELER
bedava forum
SANAT DIYARI
SU KAPLUMBAĞASI.COM

ATATÜRK NEDEN BÜYÜK?

YazarMesaj
kübrabekmez
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
kübrabekmez

Kadın
İş/Hobiler : Lise öğrencisi, küçük ressam
Lakap : Frida
Ruh Hâli : ATATÜRK NEDEN BÜYÜK? Sarhos10
Tuttuğu takım : ATATÜRK NEDEN BÜYÜK? Secilm10
Sanal Hayvan : ATATÜRK NEDEN BÜYÜK? 2kaplumbagari9sr5ze9hh7

Kişi sayfası
KİŞİ SAYFASI:

ATATÜRK NEDEN BÜYÜK? Empty
MesajKonu: ATATÜRK NEDEN BÜYÜK?   ATATÜRK NEDEN BÜYÜK? Icon_minitimeÇarş. Ocak 21, 2009 11:01 pm

- Bugün milenyumun hiç şüphe yoktur ki tek büyük devlet adamı Mustafa Kemal ******'tür . Çünkü O yılın değil , asrın lideri olmayı başarmıştır .

Cladue Ferrare :

- O'nu sizler layıkıyla takdir edemezsiniz . Büyüklüğünü gereği kadar ölçemezsiniz . O , yüce bir dağa benzer . Eteklerinde yaşayanlar , bu yüceliği farkedemezler . Bu dağın azametini kavrayabilmek için O'na uzaktan bakmak gerekir .

Winston Chirchill :

- ****** hayatta olsaydı , Dünyanın görüntüsü bugünden daha farklı olurdu . Keşke sağ olsaydıda , bizler o Büyük Adamın peşinden gidebilseydik .

Franklin D.Roosvelt :

- Benim üzüntüm , bu adamla tanışma hususunun gerçekleşmesine artık imkan kalmamış olmasıdır .

Sir Charles Townshend :

- Ben şimdiye kadar 15 hükümdar ve cumhurbaşkanıyla özel ve resmi konuşmalar yaptım . Bu geceki kadar ezildiğimi hatırlamıyorum . Mustafa Kemal'de büyük bir ruh kudretinin esrarı var .

Edouard Herriot :

- ATATÜRK'ün askerlik tarafına hayret etmiyorum . Her meslekte deha sahibi insanlar vardır , buna şaşılmaz . Fakat İsviçre Medeni Kanunu'nu kabul etmek ve Türkiye'de yürürlüğe koymak ! Bu adeta dehanında üstünde birşey . İşte buna hayranım !

General Douglas McArthur :

- Askerlik dehasıyla , insanlık idealini O'nun kadar nefsinde birleştirmiş bir adam tanımıyorum . Şu anda hiç birinizi değil , büyük istidadı ile Mustafa Kemal'i görmek için neler vermezdim .

Tarquin Olivier :

- Kahramanlıklarını göz önüne aldığımda , özetle diyebilirim ki , tarihte ülkesi için , Mustafa Kemal ******'ten daha fazla iş başarmış biri yoktur .

Lenin :

- Mustafa Kemal sosyalist değil , fakat görülüyorki iyi bir teşkilatçı , yüksek anlayışlı , ilerici ve iyi düşünceli , akıllı bir lider .

Adolf HITLER :

- Mustafa Kemal , bir millet bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi , kendini kurtarabilecek vasıtaları yaratabilecek bir adam olduğunu ispat eden bir liderdir .

Jorge Blanco Villalta :

- ATATÜRK , yalnızca tüm zamanların en iyi komutanlarından biri değil , aynı zamanda siyaset kuramının filozoflarından biridir .

Klaus Liebe :

- ****** , tarihin Türk Ulusu'na ve insanlığa armağanıdır .

UNESCO :

- ****** tüm insanlık içim bir onur simgesidir .

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK :

- Büyük olmak için kimseye dalkavukluk etmeyeceksin , hiç kimseyi aldatmayacaksın . Memleket için gerçek ülkü ne ise onu görecek ve o hedefe doğru yürüyeceksin . Herkes sana karşı çıkacaktır , herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır , fakat sen buna dayanıklı olacaksın . Önüne sonu gelmeyen engeller çıkacaktır . Kendini büyük değil ; Küçük , zayıf , kimsesiz ve araçsız kabul edecek , kimseden yardım gelmeyeceğine inanmış olarak bu engelleri aşacaksın . Bundan sonra da sana "Büyüksün" derlerse onlara güleceksin .

Seni Hiç Görmedik ama Çok Özledik ...
http://sesan.org/kubrabekmez.html

ATATÜRK NEDEN BÜYÜK?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ****** ve 19
» ATATÜRK VE BİLİNMEYENLERİ
» ATATÜRK / HARİKA UFUK
» BİR ORTAOKUL ÖĞRENCİSİNİN ATATÜRK İÇİN YAZDIKLARI... Mutlaka okuyun...